Medarbetare

Svensk Pilotutbildnings instruktörsteam och anställda är dedikerade till flygindustrin och kan garantera högsta möjliga säkerhet och färdigheter i sina träningsmetoder. Alla instruktörer ges internutbildning och gör ständigt kompetenskontroller för att kunna uppnå den höga standarden som studenterna på Svensk Pilotutbildning förväntar sig.

Flygplanpersonal

Alberto Dononso-Pizarro

Flight Instructor

alberto.dononso@svenskpilotutbildning.se

Anders Edstrand

Theory Instructor (First Officer Ryanair)

anders.edstrand@svenskpilotutbildning.se

Daniel Johansson

Flight Instructor

daniel.johansson@svenskpilotutbildning.se

Fredric Jivegård

Flight Instructor (Captain Jivair)

fredric.jivegard@svenskpilotutbildning.se

Henrik Wallén

Chief Flight Instructor (First Officer Scandinavian Air Ambulance)

henrik.wallen@svenskpilotutbildning.se

Jonathan Johansen

Flight Instructor (First Officer Jivair)

jonathan.johansen@svenskpilotutbildning.se

Jonas Wingren

Flight Instructor

jonas.wingren@svenskpilotutbildning.se

Maria Linder

Theory Instructor (First Officer Wideroe)

maria.linder@svenskpilotutbildning.se

Martin Antvik

Flight Instructor

martin.antvik@svenskpilotutbildning.se

Mikael Karlsson

Flight Instructor

mikael.karlsson@svenskpilotutbildning.se

Tobias Kesselbring

Flight Instructor (First Officer SAS)

tobias.kesselbring@svenskpilotutbildning.se

Helikopterpersonal

Daniel Åslund

CFI - Multi Engine Helicopter

daniel.aslund@svenskpilotutbildning.se

David Rosén

Flight Instructor

david.rosen@svenskpilotutbildning.se

Johan Forsman

Theory Instructor (Captain Bristow Norway)

johan.forsman@svenskpilotutbildning.se

Karl Gustafsson

Chief Theoretical Knowledge Instructor

karl.gustafsson@svenskpilotutbildning.se

Mattias Axelsson

Flight Instructor

mattias.axelsson@svenskpilotutbildning.se

Richard Ottosson

Chief Flight Instructor

richard.ottosson@svenskpilotutbildning.se

Stefan Sundelin

Flight Instructor

stefan.sundelin@svenskpilotutbildning.se

Administrativ personal

Karl-Johan Kritz

Deputy Head of Training

karl-johan.kritz@svenskpilotutbildning.se

Karl Gustafsson

Chief Theoretical Knowledge Instructor

karl.gustafsson@svenskpilotutbildning.se

Anne-Sofie Mogel

Sales Assistant / Student Counsellor

anne-sofie.mogel@svenskpilotutbildning.se

Christian Gebauer

Safety Manager

christian.gebauer@svenskpilotutbildning.se

Emanuel Dal

Head of Training (parental leave)

emanuel.dal@svenskpilotutbildning.se

Linda Karlsson

Marketing Manager

linda.karlsson@svenskpilotutbildning.se

Torbjörn Winsell

CEO

torbjorn@svenskpilotutbildning.se

Roland Winsell

Accountable Manager

row@svenskpilotutbildning.se
Våra filmer
Intervju
Blogg

Vill du veta mer om våra pilotutbildningar?

Prenumerera på vårt nyhetsbrev
Flygplansutbildning
Helikopterutbildning