Medarbetare

Svensk Pilotutbildnings instruktörsteam och anställda är dedikerade till flygindustrin och kan garantera högsta möjliga säkerhet och färdigheter i sina träningsmetoder. Alla instruktörer ges internutbildning och gör ständigt kompetenskontroller för att kunna uppnå den höga standarden som studenterna på Svensk Pilotutbildning förväntar sig.

Flygplanpersonal

Patrik Nyström

Theory instructor / First Officer SAS

patrik.nystrom@svenskpilotutbildning.se

Brenda Hitz

Flight Instructor

brenda.hitz@svenskpilotutbildning.se

Alberto Dononso-Pizarro

Flight Instructor

alberto.dononso@svenskpilotutbildning.se

Daniel Johansson

Flight Instructor

daniel.johansson@svenskpilotutbildning.se

Fredric Jivegård

Flight Instructor (Captain Jivair)

fredric.jivegard@svenskpilotutbildning.se

Henrik Wallén

Chief Flight Instructor (First Officer Scandinavian Air Ambulance)

henrik.wallen@svenskpilotutbildning.se

Jonas Wingren

Flight Instructor

jonas.wingren@svenskpilotutbildning.se

Maria Linder

Theory Instructor (First Officer Wideroe)

maria.linder@svenskpilotutbildning.se

Martin Antvik

Flight Instructor

martin.antvik@svenskpilotutbildning.se

Mikael Karlsson

Flight Instructor / First Officer Jivair

mikael.karlsson@svenskpilotutbildning.se

Tobias Kesselbring

Flight Instructor (First Officer SAS)

tobias.kesselbring@svenskpilotutbildning.se

Helikopterpersonal

David Schicht

Flight Instructor

david.schicht@svenskpilotutbildning.se

David Rosén

Flight Instructor

david.rosen@svenskpilotutbildning.se

Johan Forsman

Theory Instructor (Captain Bristow Norway)

johan.forsman@svenskpilotutbildning.se

Karl Gustafsson

Flight Instructor

karl.gustafsson@svenskpilotutbildning.se

Mattias Axelsson

Flight Instructor

mattias.axelsson@svenskpilotutbildning.se

Richard Ottosson

Chief Flight Instructor

richard.ottosson@svenskpilotutbildning.se

Stefan Sundelin

Flight Instructor

stefan.sundelin@svenskpilotutbildning.se

Administrativ personal

Eva Einald

Resource and Production Manager

eva.einald@svenskpilotutbildning.se

Daniel Åslund

Head of Training

daniel.aslund@svenskpilotutbildning.se

Karl-Johan Kritz

Deputy Head of Training / Chief Theoretical Knowledge Instructor

karl-johan.kritz@svenskpilotutbildning.se

Anne-Sofie Mogel

Sales Assistant / Student Counsellor

anne-sofie.mogel@svenskpilotutbildning.se

Christian Gebauer

Safety Manager

christian.gebauer@svenskpilotutbildning.se

Linda Karlsson

Marketing Manager

linda.karlsson@svenskpilotutbildning.se

Torbjörn Winsell

Chief Executive Officer

torbjorn@svenskpilotutbildning.se
Våra filmer
Intervju
Blogg

Vill du veta mer om våra pilotutbildningar?

Prenumerera på vårt nyhetsbrev
Flygplansutbildning
Helikopterutbildning